KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 16417109
nr 1641 7109
Pär Siegård
(1887-1961), Sverige
Färgkrita, Signerad, figurkomposition, 22x18 cm, yttermått inklusive ram: 39x32 cm
Pär Siegård, svensk målare och grafiker född 1887, död 1961.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 9 september 2024
kl 20:05:54
100 kr
350 kr
Pär Siegård
Läs mer om Pär Siegård